Захист прав споживачів фінансових послуг посилюється

Захист прав споживачів фінансових послуг посилюється

   З 20 січня 2020 року повністю запрацюють положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг», що прийнятий Верховною Радою України 20 вересня цього року           № 122-ІХ.

  Зміни, що вносяться до низки законів, насамперед, створюють умови для отримання споживачем повної інформації як щодо складових фінансової послуги, яку він має намір придбати, так, і їх вартості, та, врешті-решт, про остаточну вартість цієї послуги. Обов’язок надання споживачу такої інформації поширюється і на банки, і фінансові установи, й установи та особи, які згідно із законодавством мають право надавати окремі фінансові послуги.

   Відтепер мають зникнути й суперечки щодо можливості поширення норм Закону України «Про захист прав споживачів» на відносини, пов’язані із захистом прав споживачів фінансових послуг. Цьому також має сприяти розмежування термінів «споживач фінансових послуг» та «клієнт». Значення терміну «споживач фінансових послуг» відповідатиме тим критеріям, які згідно із діючим законодавством, дозволяють визнати особу споживачем.

   На посилення захисту прав споживачів фінансових послуг мають працювати норми частини п’ятої статті 6 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», згідно з якими у разі виникнення неоднозначного тлумачення прав та обов’язків сторони за договором за участю споживача фінансових послуг такі права і обов’язки тлумачаться на користь такого споживача.

   Також неможливо оминути увагою один із принципів захисту прав споживачів фінансових послуг, що закріплені статтею 31 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», щодо створення і впровадження механізму досудового вирішення спорів щодо надання фінансових послуг». На нашу думку побудова такого механізму має ґрунтуватися на європейській моделі. Інститут Громадянських Свобод у цьому питанні має вже напрацювання і планує їх представити на розгляд широкого загалу вже найближчим часом.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України